MURADİYE ŞELALESİ – İSHAKPAŞA TURU

MURADİYE ŞELALESİ-İSHAK PAŞA TURU

Muradiye Şelalesi , adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan almıştır. Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi çayı üzerindedir. Şelalenin yüksekliği 50 metredir. Bend-i mahi çayının kuvvetli akış gücünden dolayı görkemli bir manzara sunar. Muradiye Şelalesi, sadece görüntüsü ile değil çevresini güzelleştiren tabiatıyla da görülmeye değerdir. Her mevsim ayrı bir manzaraya bürünür. Bahar aylarında rengârenk çiçekler Muradiye Şelalesi’nin güzelliğine güzellik katar. Kış aylarında ise donan şelale suları buzdan kristallere dönüşür. Doğanın Yaptığı Bir Beste Muradiye Şelalesini dinlemek insana eşsiz duygular yaşatır.

İshak Paşa sarayının yapımı; IV. Murat’ın, İran Seferinde (1634) Osmanlı ordusuna cesaret ve kahramanlık göstererek, sağ kolunu kaybeden ‘Çolak’ lakaplı Abdi Paşa ile başlamış, İshak Paşa tarafından tamamlanmıştır. İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt ilçesinin 5 Km. doğusunda, bir tepe üzerine kurulmuş, saraydan öte bir külliyedir. İstanbul Topkapı Sarayından sonra ikinci teşkilat saray sistemidir. Ayrıca saray, Osmanlı İmparatorluğu, Lâle Devri’ndeki son büyük anıt yapısı sayılmaktadır. Değerli Misafirlerimiz ;

Sizleri Cumartesi sabah belirttiğiniz adreslerden alarak saat 05.00’da kalkış  noktamız olan öğretmenevi önünden ERZURUM GEZİ OTOBÜSÜ eğlencesi eşliğinde MASALLARDAN ÇIKMIŞ HİSSİ UYANDIRAN VE LALE DEVRİNİN SON ANIT YAPITLARINDAN OLAN MURADİYE ŞELALESİ-İSHAKPAŞA yolculuğumuz başlıyor. 2-3 saatlik molalar eşliğinde devam eden yolculuğumuz Muradiye Şelalesi’nde  son buluyor. Turumuza Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz sabah kahvaltısı ile  başlıyoruz. Daha sonra Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan MURADİYE ŞELALESİ’ne hareket ediyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz.Serbest zamanımız sonrasında volkanik etkilerin görülebildiği TENDÜREK DAĞLARI içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan AĞRI DAĞI eteğine kurulmuş DOĞUBEYAZIT’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İSHAK PAŞA SARAYI’nı geziyoruz. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem\Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir.İshak Paşa gezimizden sonra ; AHMEDİ XANİ TÜRBESİ’ni geziyoruz.1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmeyen Ahmedi Hani ye ait bir türbedir. ESKİ BEYAZIT EVLERİ’ni gördükten sonra DOĞUBEYAZIT ÇARŞISI’nı geziyoruz. Daha sonra ise URARTU KALESİ’ni gezip SERBEST ZAMAN veriyoruz. Serbest zamanın ardından ise Erzurum’a  doğru hareket edip siz değerli misafirlerimizle bir sonra ki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :
☑ Gidiş Dönüş Ulaşım
☑ Profesyonel Grup  Fotoğraf Çekimi
☑ Acente ve Firma Refakati
☑ Sigortalar
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
❎ Sabah Kahvaltısı
❎ Öğle Yemeği
❎ Müze ve Ören Yeri Girişleri ( Müze Kartı ) 

TUR TARİHLERİ :
❎ Cumartesi Sabah 05.00 Erzurum’dan Hareket
❎ Cumartesi Tur Programı
❎ Cumartesi Gece 00.00 Erzurum’a Varış. ( Varış Saatleri Programın Akışına veya Hava Şartlarına Göre Değişiklik Gösterebilir. )

NOT; BURADA YAZAN TUR TARİH ÇIKIŞ BİLGİLERİ NORMAL SEZONDA OLAN ÇIKIŞ TARİHLERİMİZDİR.BAYRAM TURLARININ ÇIKIŞI İLE KARIŞTIRILMAMALIDIR.BAYRAM TURLARININ ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN 0541 252 5444 NUMARALI TELEFONUMUZU ARAYARAK BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

🚘 Toplu Ulaşımın Olmadığı Saatlerde Misafirlerimizi Evlerine En Yakın Duraktan Alıyor ve Bırakıyoruz.
💺 Oturma Planı Kayıt Sırasına Göre Önden Arkaya Doğru Yapılıyor.

📱 İLETİŞİM :
📱 0541 252 5444
☎ 0442 234 3409

🏠 OFİS:
 
Çaykara Caddesi Öğretmenevi Karşısı Orbay İş Merkezi Kat:5 No:10 Erzurum