ERZİNCAN KEMALİYE TURU

KEMALİYE TURU

Keban baraj gölü kıyısında güzel bir vadi içerisinde kurulmuş ilçenin geçmişte Eğin olarak bilinen adı Atatürk`ün adından esinlenerek Kemaliye olarak değiştirilmiştir. İlçe merkezi ve bağlı yerleşim yerleri geleneksel yöre mimarisini ve dokusunu büyük ölçüde korumaktadır. Doğal güzellikleri ve zengin folklor ve el dokuma halıcılığı ile ünlü olan ilçede halı festivali düzenlenmektedir. Özgün mimari özellikteki Kemaliye evleri, karanlık kanyonları, taşyolu projesi, akarsuları, Keban barajı gölü ve doğal güzellikleriyle Kemaliye turizm alanında önemli potansiyele sahiptir.

Değerli Misafirlerimiz ;

Sizleri Cuma gecesi belirttiğiniz adreslerden alarak saat 00.00’da kalkış noktamız olan öğretmenevi önünden ERZURUM GEZİ OTOBÜSÜ eğlencesi eşliğinde KADILAR DİYARI olan KEMALİYE yolculuğumuz başlıyor. 5-6 saatlik molalar eşliğinde devam eden yolculuğumuz Kemah Kemaliye’de son buluyor.Rehberimiz bizi orada karşılayıp turumuza Kemaliye’de alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.Kahvaltımızın hemen ardından ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy DOĞA TARİHİ MÜZESİ’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz.Ardından dünyanın en büyük kanyonlarından  biri olan, Karanlık Kanyon’da,  tekne gezisi yapıyoruz.

Muhteşem bir eko sisteme sahip KARANLIK KANYON’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, KAPI TOKMAKLARI ATOLYESİ’ne hareket ediyoruz. Atolye gezisi sonrası tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında MANİ YOLU ve KADI GÖLÜ’nü geziyoruz. Sıra , Ahmet Kutsi Tecer’in “ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen APÇAĞA KÖYÜ içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında gezimizi sonlandırıp Erzurum’a doğru tekrardan yola çıkıp bir sonra ki turlarımızda da görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

☑ Gidiş Dönüş Ulaşım
☑ Profesyonel Grup  Fotoğraf Çekimi
☑ Acente ve Firma Refakati
☑ Sigortalar


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

❎ Sabah Kahvaltısı

❎ Öğle Yemeği

❎ Müze Girişleri ( Müze Kartı )

❎ Karanlık Kanyon’da Tekne Turu


TUR TARİHLERİ :

❎ Cuma Gece 00.00 Erzurum’dan Hareket

❎ Cumartesi Tur Programı

❎ Cumartesi’yi Pazar’a Bağlayan Gece Sabah 03.00 Erzurum’a Varış. ( Varış Saatleri Programın Akışına veya Hava Şartlarına Göre Değişiklik Gösterebilir. )


NOT; BURADA YAZAN TUR TARİH ÇIKIŞ BİLGİLERİ NORMAL SEZONDA OLAN ÇIKIŞ TARİHLERİMİZDİR.BAYRAM TURLARININ ÇIKIŞI İLE KARIŞTIRILMAMALIDIR.BAYRAM TURLARININ ÇIKIŞ TARİHİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN 0541 252 5444 NUMARALI TELEFONUMUZU ARAYARAK BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.


🚘 Toplu Ulaşımın Olmadığı Saatlerde Misafirlerimizi Evlerine En Yakın Duraktan Alıyor ve Bırakıyoruz.💺 Oturma Planı Kayıt Sırasına Göre Önden Arkaya Doğru Yapılıyor


📱İLETİŞİM :

📱 0541 252 5444
☎ 0442 234 3409


🏠 OFİS: 

Çaykara Caddesi Öğretmenevi Karşısı Orbay İş Merkezi Kat:5 No:10 Erzurum